Houston zdolal Brooklyn v 13. zápase v rade

23.02.2013 Celý región

New York 23. februára (TASR) - Tuctom zápasov pokračovala v noci na sobotu basketbalová NBA. Basketbalisti Houstonu Rockets potvrdili, že na tím Brooklyn Nets vedia zahrať, keď vyhrali 101:96 a svojho súpera zdolali už v 13. stretnutí v rade. Rockets tak vyrovnali klubový rekord, pretože rovnakú sériu ťahali aj proti Seattlu Sonics/Oklahoma City Thunder v rokoch 2007 - 2009 a proti Minnesote v období 2007 - 2011.

V drese Houstonu boli s 22 bodmi najefektívnejšími strelcami

James Harden a Carlos Delfino. Delfino premenil šesť trojkových pokusov, Harden štyri. Za Nets, ktorí hrali bez krídelníka Jose Johnsona, im sekundoval s 27 bodmi Brook Lopez. Deron Williams pridal 15 bodov a 13 asistencii, ani on však nezabránil tomu, aby Broklyn prehral po sérii štyroch víťazstiev.

Basketbalisti Chicaga Bulls zdolali tím Charlotte Bobcats na jeho palubovke rozdielom 30 bodov 105:75. Až osem hráčov Bulls nazbieralo dvojciferný počet bodov. Na lavičke domácich sedel aj legendárny Michael Jordan, ktorý však tri minúty pred koncom prvého polčase odišiel a už sa nevrátil. Bulls nedokázali dosiahnuť hranicu 100 bodov v šiestich predchádzajúcich dueloch. Za hostí zaznamenal Carlos Boozer desať bodov a desať doskokov. Jeho kolega Luol Deng pridal 14 bodov, pričom len o dva menej dali Nate Robinson, Marco Belinelli a Richard Hamilton. Najproduktívnejším strelcom Bobcats bol Kemba Walker s 27 bodmi.